Aktualności

Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Dodano: 24-09-2018

Zadania ogólnomiejskie, małe projekty i propozycje w poszczególnych okręgach - od poniedziałku 24 września do 21 października można oddawać głosy na pomysły, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego.

Głosować można przez stronę internetową: bo2019.umelblag.pl Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.

Ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych
(ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego).

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W zakładce: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/dokumenty-do-pobrania można sprawdzić (oraz pobrać) podział miasta na okręgi wyborcze. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Głosowanie potrwa od 24 września do 21 października.

Budżet Obywatelski 2019

Dodano: 24-08-2018

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2019. Zachęcamy wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wykazem zakwalifikowanych propozycji.

Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

Dodano: 26-06-2018

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mimo, że do złożenia wniosku potrzebne było zebranie podpisów osób wspierających konkretny pomysł, mieszkańcy nie zawiedli składając łącznie 112 wniosków. Powyższa liczba jest jednak mniejsza niż w poprzednim roku (177 wniosków).

7. edycja Budżetu Obywatelskiego. Zgłoś swój pomysł!

Dodano: 11-05-2018

Budżet Obywatelski 2019Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego. Na co zostaną przeznaczone ponad 3 mln zł.– o tym już po raz siódmy zdecydują elblążanie. Na początku, jak zawsze, czekamy na dobre pomysły mieszkańców. Zasady  tegorocznej edycji zaprezentowane zostały podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Budżet Obywatelski 2018 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

Dodano: 25-10-2017

Znamy projekty, które będą realizowane w 2018 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosami mieszkańców, spośród 100 projektów, które poddane zostały pod głosowanie, wybranych zostało do wykonania 20 zadań,  w tym 10 małych projektów.  Łączny szacunkowy koszt wybranych do realizacji zadań wynosi  2 517 000 złotych.