Aktualności

Budżet Obywatelski czeka na dobre pomysły

Budżet Obywatelski czeka na dobre pomysły

Dodano: 17-07-2020

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej – IX już edycji Budżetu Obywatelskiego. To od Państwa zależeć będzie jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie. Zachęcamy więc do zastanowienia się , co można zrobić lub poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności. Dotychczasowe pomysły mieszkańców, które zostały poddane pod głosowanie i te, które już wspólnie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowaliśmy pokazują, że nie brakuje nam inwencji i troski o wspólne dobro. Liczymy więc na Państwa zaangażowanie i aktywność.

Budżet Obywatelski - decydujący tydzień

Dodano: 14-10-2019

4069 elblążan oddało już swój głos w Budżecie Obywatelskim na rok 2020. Przed nami ostatni tydzień głosowania. Poniżej prezentujemy Państwu aktalne statystyki.

Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji.

Głosować można do 20 października br.

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Dodano: 20-09-2019

To już VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku.  Głosowanie startuje od poniedziałku 23 września i potrwa do 20 października br.

Budżet Obywatelski 2020 – wnioski ocenione, co dalej?

Dodano: 22-08-2019

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Łącznie elblążanie złożyli 80 wniosków.

Budżet Obywatelski 2020. Za nami pierwszy krok

Budżet Obywatelski 2020. Za nami pierwszy krok

Dodano: 24-06-2019

14 czerwca br. zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Elblążanie znów stanęli na wysokości, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając okrągłą liczbę 80 propozycji, które uważają za potrzebne do realizacji. W tej liczbie jest 12 pomysłów na zadania ogólnomiejskie i 68 zadań w poszczególnych okręgach. Tak jak w poprzednim roku pewnym wyzwaniem dla mieszkańców chcących zgłosić swój pomysł było zebranie odpowiedniej liczby głosów wspierających wniosek. Ten zapis przyjęty w całej Polsce przez ustawodawcę nieco ograniczył liczbę przekazywanych pomysłów.