Aktualności

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Dodano: 08-08-2021

To już X edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie startuje
w poniedziałek 9 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia br.

Budżet Obywatelski 2022 – wnioski ocenione, co dalej?

Dodano: 09-07-2021

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2022. Zachęcamy wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tym wykazem.

Lista ocenionych zadań

 

Budżet Obywatelski 2022. Zakończyliśmy zbieranie wniosków.

Dodano: 11-06-2021

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i wszystkie złożone propozycje. Elblążanie znów stanęli na wysokości zadania, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając łącznie 105 wniosków. W tej liczbie znajdują się 24 pomysły na zadania ogólnomiejskie i 81 na zadania w poszczególnych okręgach. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, ścieżek rowerowych, poprawy stanu alejek w parkach, czy poprawy estetyki miasta między innymi poprzez nowe nasadzeni drzew, krzewów i kwiatów.  Również w tym roku sprawdziły się małe projekty, elblążanie chętnie przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność, w tym koncerty i festyny.

Budżet Obywatelski czeka na dobre pomysły

Budżet Obywatelski czeka na dobre pomysły

Dodano: 16-05-2021

STARTUJEMY 17.05.2021 R.

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej – X już edycji Budżetu Obywatelskiego. To od Państwa zależeć będzie jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie. Zachęcamy więc do zastanowienia się , co można zrobić lub poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności. Dotychczasowe pomysły mieszkańców, które zostały poddane pod głosowanie i te, które już wspólnie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowaliśmy pokazują, że nie brakuje nam inwencji i troski o wspólne dobro. Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i aktywność.

Budżet Obywatelski 2021 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

Dodano: 27-11-2020

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na rok 2021. Zwycięskie projekty, które realizowane będą w przyszłym roku zaprezentowali dziś podczas zdalnej konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga i wiceprezydent Janusz Nowak.