Aktualności

Startuje 6. edycja Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 02-05-2017

2 maja rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co zostaną przeznaczone 2,5 mln złotych z miejskiego budżetu – o tym już po raz szósty zdecydują elblążanie. Na początku, jak zawsze, czekamy na dobre pomysły mieszkańców. Zachęcamy więc do przyjrzenia się otaczającej nas wspólnej przestrzeni, zastanowieniu się co można w niej poprawić. Czekamy na projekty lokalne i ogólnomiejskie. Liczymy, że poza pomysłami dotyczącymi miejskiej infrastruktury zechcą Państwo zaproponować ciekawe wydarzania, spotkania, przedsięwzięcia, które będą integrować mieszkańców.  Wniosek o ujęcie zadania BO 2018

Wyniki głosowania Budżetu Obywatelskiego 2017

Dodano: 21-10-2016

Przedstawiamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2017.
Poniższe projekty zostały wybrane do realizacji w przyszłym roku budżetowym. 

 

 

Budżet Obywatelski - głosowanie na półmetku

Dodano: 03-10-2016

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim jest już na półmetku i wkracza w decydującą fazę. Łącznie we wszystkich okręgach i na zadanie ogólnomiejskie elblążanie oddali 4326 głosów. Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy elblążanom za aktywność i zachęcamy tych którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować można do 10 października br.

 

Zagłosuj na zadania do Budżetu Obywatelskiego 2017

Dodano: 19-09-2016

Wybierz swój projekt. Głosowanie potrwa do 10 października 2016 r.

Zakończyliśmy weryfikację wniosków

Dodano: 15-09-2016

Zakończyła się weryfikacja wniosków złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
W tym roku wpłynęło do nas  223 wniosków, w tym 54 dotyczących zadań ogólnomiejskich. Wszystkie zostały zweryfikowane pod względem  formalno – prawnym, praktycznej możliwości realizacji zadania w stosunku do planowanych zadań miasta, gospodarności (zgłaszane projekty nie mogą generować kolejnych nakładów inwestycyjnych), możliwości finansowych i technicznych oraz rzetelności szacowanych kosztów.
Poniżej przedstawiamy listę zadań, które uzyskały pozytywną opinię Zespółu ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia tzw. budżetu obywatelskiego w mieście Elbląg na 2017 r. 

 Dokumenty do pobrania