Aktualności

Startuje 11. edycja Budżetu Obywatelskiego. Etap pierwszy - zgłoś swój pomysł!

Startuje 11. edycja Budżetu Obywatelskiego. Etap pierwszy - zgłoś swój pomysł!

Dodano: 13-05-2022

Prawie 4 mln złotych do dyspozycji mieszkańców Elbląga w 2023 roku.
Startuje kolejna edycja BO, a jakie projekty zostaną zrealizowane zależy od pomysłowości i zaangażowania elblążan. Być może tradycyjnie będą to place zabaw, może remonty chodników czy imprezy w parkach lub szkołach, a może to będzie zupełnie coś nowego, co spodoba się głosującym. Bo tak naprawdę to wszystko zależy od dobrego wniosku i ilości głosów na niego oddanych.
Zatem zapraszamy- rusza 11 edycja elbląskiego BO z najwyższą, jak dotąd sumą środków finansowych.

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na rok 2022.

Dodano: 21-09-2021

Zwycięskie projekty, które realizowane będą w przyszłym roku zaprezentowali dziś podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga i wiceprezydent Janusz Nowak.

To już dziesiąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację zabezpieczyliśmy kwotę 3 mln 550 tys. zł. Pod głosowanie poddano w tym roku 58 zadań, łącznie oddano 14 889 głosów, zagłosowały 4 754 osoby. Cały czas mamy dużą paletę jeśli chodzi o propozycje mieszkańców. Cieszę się, że elblążanie angażują się też następnie w samo głosowanie - mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

 

Budżet Obywatelski – pozostało 11 dni głosowania!

Dodano: 18-08-2021

1595 elblążan oddało już swój głos w Budżecie Obywatelskim na rok 2022. Przed nami ostatnie 11 dni głosowania. Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy mieszkańcom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek – osoby małoletnie za zgodą przedstawiciela ustawowego. Warunkiem uczestnictwa w głosowaniu jest podanie swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania oraz daty urodzenia. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Na naszej stronie w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA można sprawdzić (oraz pobrać) podział miasta na okręgi wyborcze. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Głosować elektronicznie można przez naszą stronę  internetową, system do głosowania będzie aktywny do 29 sierpnia, do godz. 23.59 (zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania), z naszej strony można również pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Dokument będzie dostępny do pobrania do 29 sierpnia, do godz. 23.59. Karty dostępne są także
w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz Ratuszu Staromiejski
(ul. Stary Rynek 25).

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) do 30 sierpnia br.

Ze względu na pandemię COVID-19 i bezpieczeństwo nas wszystkich zachęcamy Państwa
do głosowania drogą elektroniczną.

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Dodano: 08-08-2021

To już X edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie startuje
w poniedziałek 9 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia br.

Budżet Obywatelski 2022 – wnioski ocenione, co dalej?

Dodano: 09-07-2021

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2022. Zachęcamy wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tym wykazem.

Lista ocenionych zadań