Aktualności

Budżet Obywatelski 2019 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

Dodano: 25-10-2018

W tegorocznym głosowaniu udział wzięło 15 534 osób, w tym 9 143 kobiet i 6 391 mężczyzn.
W okręgach głosowało łącznie 10 430 osób.
Na zadania ogólnomiejskie zagłosowało natomiast 13 135 elblążan. 

Budżet Obywatelski – pozostało 10 dni głosowania!

Dodano: 11-10-2018

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim wkracza w decydującą fazę. Pozostało już tylko dziesięć dni do zakończenia głosowania. Według danych z początku tego tygodnia we wszystkich okręgach i na zadania ogólnomiejskie elblążanie oddali łącznie 10.595 głosów.

Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy elblążanom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować można do 21 października br.

Liczba oddanych głosów na zadania w poszczególnych okręgach i na inicjatywy ogólnomiejskie - ZOBACZ STATYSTYKI

 

Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Dodano: 24-09-2018

Zadania ogólnomiejskie, małe projekty i propozycje w poszczególnych okręgach - od poniedziałku 24 września do 21 października można oddawać głosy na pomysły, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego.

Głosować można przez stronę internetową: bo2019.umelblag.pl Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.

Ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych
(ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego).

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W zakładce: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/dokumenty-do-pobrania można sprawdzić (oraz pobrać) podział miasta na okręgi wyborcze. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Głosowanie potrwa od 24 września do 21 października.

Budżet Obywatelski 2019

Dodano: 24-08-2018

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2019. Zachęcamy wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wykazem zakwalifikowanych propozycji.

Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

Dodano: 26-06-2018

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mimo, że do złożenia wniosku potrzebne było zebranie podpisów osób wspierających konkretny pomysł, mieszkańcy nie zawiedli składając łącznie 112 wniosków. Powyższa liczba jest jednak mniejsza niż w poprzednim roku (177 wniosków).