Aktualności

Głosowanie nad budżetem obywatelskim zakończone

Dodano: 20-10-2015

W miniony piątek 16 października zakończyło się głosowanie nad zadaniami zgłoszonymi przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.  

Wyniki głosowania na 15 października

Dodano: 15-10-2015

Jeszcze tylko do jutra (16 października) można oddawać głosy na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Po raz drugi prezentujemy najświeższe statystyki aktywności elblążan i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie głosowali do wspierania wybranych pomysłów.

Wyniki głosowania na półmetku

Dodano: 07-10-2015

Odpowiadając na liczne prośby mieszkańców publikujemy jednorazowo bieżące wyniki głosowania na zadania Budżetu Obywatelskiego. Dane dotyczą wszystkich wniosków w poszczególnych okręgach oraz wniosków w ramach inicjatywy ogólnomiejskiej. Zostały one wygenerowane z systemu elektronicznego liczenia głosów w dniu 7 października o godz. 12.00.

Zapraszamy do głosowania.

Wnioski ocenione, czas na głosowanie

Dodano: 25-09-2015

Budżet Obywatelski – wnioski ocenione, czas na ankiety

III edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Przed nami głosowanie poprzez ankiety, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta i umieszczone na stronie Budżetu Obywatelskiego. Przygotowanie ankiet poprzedziła praca urzędników, która polegała na ocenie formalnej i merytorycznej złożonych wniosków, a także oszacowaniu kosztów realizacji każdego zadania. 

Łącznie złożono 288 wniosków, w tym 67 dotyczących inicjatyw ogólnomiejskich czyli zadań, które wykraczają poza ramy dzielnic i mają służyć ogółowi mieszkańców. Po raz pierwszy spośród wniosków w okręgach wyodrębniono tzw. małe wnioski, których wartość nie przekracza 25000 zł.

Weryfikacja wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 04-08-2015

3 lipca zakończono przyjmowanie wniosków mieszkańców Elbląga do Budżetu Obywatelskiego. Złożono 288 wniosków. Obecnie trwa ich weryfikacja od strony formalnej i merytorycznej. O wynikach będziemy na bieżąco powiadamiać wnioskodawców. Informacje na ten temat zamieszczane będą również na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.