Aktualności

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015

Dodano: 07-05-2014

Place zabaw, remonty dróg i chodników, budowa miejsc postojowych, montaż oświetlenia… Od 28 kwietnia można składać wnioski do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach poprzednich można zgłaszać propozycje na zadania w poszczególnych okręgach, a nowym rozwiązaniem są tzw. inicjatywy ogólnomiejskie - służące mieszkańcom całego miasta, których realizacja jest możliwa w ciągu jednego roku budżetowego, na  które miasto planuje przeznaczyć 500 000 zł.

Dziś rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Dziś rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 28-04-2014

Czy w Twojej okolicy jest potrzebny plac zabaw? A może remont chodnika czy nowe miejsca parkingowe, a może masz zupełnie inny pomysł na to, co zmienić w Elblągu? Dziś rozpoczęło się gromadzenie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. W tej edycji, podobnie jak w poprzednich, można składać propozycje na zadania w pięciu okręgach, ale doszła też możliwość składania wniosków na inicjatywy ogólnomiejskie. Na te zadania planuje się przeznaczyć 500 000 zł. Szczegółowy harmonogram oraz zasady dostępne są tutaj.

W poniedziałek startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 25-04-2014

Już w najbliższy poniedziałek, 28 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego. O szczegółach tej edycji będzie mowa podczas konferencji prasowej na zmodernizowanych boiskach przy ul. Mazurskiej o godz. 10.00. O szczegółach trzeciej odsłony Budżetu Obywatelskiego poinformujemy 28 kwietnia. Dziś zapraszamy do zapoznania się z zasadami BO na 2015 rok oraz szczegółowym harmonogramem tej edycji.

Ankieta EKO i FRE – znamy wyniki

Dodano: 13-03-2014

W styczniu 2014 roku zespół złożony z członków Forum Rozwoju Elbląga i Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego opracował ankietę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego.  W badaniu wzięło udział 95 respondentów.  Wyniki ankiety do pobrania po rozwinięciu treści artykułu.

Radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2015

Radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2015

Dodano: 21-02-2014

Na wczorajszej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę intencyjną w sprawie wdrożenia kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W marcu Zarządzeniem Prezydenta zostanie powołany Zespół, który zajmie się wypracowaniem i udoskonaleniem zasad działania tego narzędzia, aby mieszkańcy mieli większy wpływ na inwestycje w swojej najbliższej okolicy.