Aktualności

BUDŻET OBYWATELSKI 2020

BUDŻET OBYWATELSKI 2020

Dodano: 22-05-2019

Budżet Obywatelski. Liczy się dobry pomysł

Rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Na początek czekamy na dobre pomysły elblążan. Można je składać w Urzędzie Miejskim w formie papierowej do 14 czerwca br. O tym ile  środków zarezerwowano w Budżecie Obywatelskim, jakie są wymagania formalne i nowe zapisy ważne dla wnioskodawców i głosujących mówili podczas konferencji prasowej inaugurującej obecną edycję Budżetu - wiceprezydenci Janusz Nowak i Edward Pietrulewicz.

 

Budżet Obywatelski 2019 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

Dodano: 25-10-2018

W tegorocznym głosowaniu udział wzięło 15 534 osób, w tym 9 143 kobiet i 6 391 mężczyzn.
W okręgach głosowało łącznie 10 430 osób.
Na zadania ogólnomiejskie zagłosowało natomiast 13 135 elblążan. 

Budżet Obywatelski – pozostało 10 dni głosowania!

Dodano: 11-10-2018

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim wkracza w decydującą fazę. Pozostało już tylko dziesięć dni do zakończenia głosowania. Według danych z początku tego tygodnia we wszystkich okręgach i na zadania ogólnomiejskie elblążanie oddali łącznie 10.595 głosów.

Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy elblążanom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować można do 21 października br.

Liczba oddanych głosów na zadania w poszczególnych okręgach i na inicjatywy ogólnomiejskie - ZOBACZ STATYSTYKI

 

Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Dodano: 24-09-2018

Zadania ogólnomiejskie, małe projekty i propozycje w poszczególnych okręgach - od poniedziałku 24 września do 21 października można oddawać głosy na pomysły, które zrealizowane zostaną z Budżetu Obywatelskiego.

Głosować można przez stronę internetową: bo2019.umelblag.pl Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.

Ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierową kartę do głosowania. Karty dostępne są także w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych
(ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego).

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Wszyscy mieszkańcy chcący oddać głos powinni podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. W zakładce: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/dokumenty-do-pobrania można sprawdzić (oraz pobrać) podział miasta na okręgi wyborcze. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Głosowanie potrwa od 24 września do 21 października.

Budżet Obywatelski 2019

Dodano: 24-08-2018

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2019. Zachęcamy wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wykazem zakwalifikowanych propozycji.