Aktualności

Budżet Obywatelski - głosowanie na półmetku

Dodano: 03-10-2016

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim jest już na półmetku i wkracza w decydującą fazę. Łącznie we wszystkich okręgach i na zadanie ogólnomiejskie elblążanie oddali 4326 głosów. Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy elblążanom za aktywność i zachęcamy tych którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Głosować można do 10 października br.

 

Zagłosuj na zadania do Budżetu Obywatelskiego 2017

Dodano: 19-09-2016

Wybierz swój projekt. Głosowanie potrwa do 10 października 2016 r.

Zakończyliśmy weryfikację wniosków

Dodano: 15-09-2016

Zakończyła się weryfikacja wniosków złożonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
W tym roku wpłynęło do nas  223 wniosków, w tym 54 dotyczących zadań ogólnomiejskich. Wszystkie zostały zweryfikowane pod względem  formalno – prawnym, praktycznej możliwości realizacji zadania w stosunku do planowanych zadań miasta, gospodarności (zgłaszane projekty nie mogą generować kolejnych nakładów inwestycyjnych), możliwości finansowych i technicznych oraz rzetelności szacowanych kosztów.
Poniżej przedstawiamy listę zadań, które uzyskały pozytywną opinię Zespółu ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia tzw. budżetu obywatelskiego w mieście Elbląg na 2017 r. 

 

Startuje 5. edycja Budżetu Obywatelskiego. Etap pierwszy - zgłoś swój pomysł

Dodano: 16-05-2016

Od czego zaczyna się każda edycja Budżetu Obywatelskiego? Jak zawsze od pomysłów elblążan, które później zmieniają miasto. Od dziś, 16 maja, mieszkańcy Elbląga mogą składać swoje propozycje zadań do zrealizowania w 2017 roku. Na wnioski czekamy miesiąc, do 16 czerwca. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje dotyczące składania wniosków i zachęcamy elblążan do aktywnego udziału w piątej już edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

Wyniki głosowania

Dodano: 30-10-2015

Boiska, place zabaw, wiata przystankowa, kompleks rekreacyjno-sportowy i wiele innych zadań, to wybory, których dokonali mieszkańcy Elbląga w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 23 372 głosy na 138 zadań z pięciu okręgów oraz w ramach tzw. inicjatywy ogólnomiejskiej.