Aktualności

Budżet Obywatelski 2021 - zobacz zwycięskie pomysły mieszkańców

Dodano: 27-11-2020

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na rok 2021. Zwycięskie projekty, które realizowane będą w przyszłym roku zaprezentowali dziś podczas zdalnej konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga i wiceprezydent Janusz Nowak.

Budżet Obywatelski - decydujący tydzień

Dodano: 19-10-2020

3292 elblążan oddało już swój głos w Budżecie Obywatelskim na rok 2021. Przed nami ostatni tydzień głosowania. Prezentując poniżej aktualne statystyki, dziękujemy mieszkańcom za dotychczasową aktywność i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie głosowali, aby wybierali ich zdaniem najlepsze projekty do realizacji. Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek – osoby małoletnie za zgodą przedstawiciela ustawowego.

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie !!!

Dodano: 09-10-2020

To już IX edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku.  Głosowanie startuje w poniedziałek 12 października i potrwa do 25 października br.

 

Budżet Obywatelski 2021 – wnioski ocenione, co dalej?

Dodano: 11-09-2020

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2021. Zachęcamy wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wykazem zakwalifikowanych propozycji.

Budżet Obywatelski 2021. Zakończyliśmy zbieranie wniosków.

Dodano: 21-08-2020

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy Państwu za wszystkie propozycje. Elblążanie znów stanęli na wysokości zadania, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając łącznie 114 wniosków. W tej liczbie znajduje się 26 pomysłów na zadania ogólnomiejskie i 88 zadań w poszczególnych okręgach. Powyższa liczba jest znacznie wyższa niż w poprzednim roku (80 wniosków). W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, poprawy stanu alejek w parkach, nowych nasadzeń kwiatów, poprawy estetyki miasta. Co cieszy, sprawdziły się małe projekty, elblążanie chętnie przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność.