Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie już w sierpniu

Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie już w sierpniu

Dodano: 22-06-2022

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, ścieżek rowerowych, czy poprawy estetyki miasta, między innymi poprzez zazielenianie i tworzenie parków kieszonkowych.  Również w tym roku sprawdziły się małe projekty. Elblążanie chętnie przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność, w tym koncerty i festyny.

W przyszłorocznej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.920.000 zł – po 530.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.270.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo, w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł.

Aktualnie trwa weryfikacja złożonych przez mieszkańców pomysłów przez miejskich urzędników. Ich zadaniem jest ocena formalna i merytoryczna wniosków. Urzędnicy ocenią wnioski pod względem praktycznej możliwości realizacji proponowanych działań, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych.

Do 8 lipca br. opublikowana zostanie lista pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Od 11 do 15 lipca wnioskodawcy, których pomysły nie zostaną uwzględnione będą mieli jeszcze możliwość odwołania. Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 8 sierpnia do 5 września. Już dziś serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje dostępne będą na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.